Dodany: 2012-08-08 08:01:14

 

Na czym polega sprawozdawczość do NFZBycie pracownikiem czy też przedsiębiorcą to mnóstwo wyrzeczeń i ogrom dokumentów, które każdego miesiąca muszą być za pracownika odprowadzane do właściwych organów, czy to ZUS, US czy NFZ.

 

W tym ostatnim przypadku biuro rachunkowe Gdańsk zajmować się będzie w szczególności sprawozdania przekazywane do Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczące składek na ubezpieczenie zdrowotne a więc składki chorobowej i zdrowotnej, które z oczywistych względów muszą być wykonane na odpowiednich drukach, aby były ważne i zostały poprawnie zaksięgowane. Każde, nawet najmniejsze niedociągnięcie będzie skutkować nieważnością dokumentu i wezwaniem do jego korekty.

 

Z oczywistych względów to nie wszystkie czynności, które będzie wykonywało biuro rachunkowe Gdańsk na rzecz NFZ. Zajmie się ono również prowadzeniem ewidencji i kontrolowaniem urlopów zdrowotnych pracowników, kontrolowaniem poprawności książeczek ubezpieczeniowych jak również szeregiem innych czynności, których celem jest dokumentacja przebiegu pracy zatrudnionych osób zarówno przez biuro rachunkowe Gdańsk jak również podmiotów z nim współpracujących..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Na czym polega sprawozdawczość do NFZ
Nick: