Dodany: 2012-08-08 09:31:15

 

Czym jest spółka komandytowaDla niektórych prawo spółek to przysłowiowa czarna magia. Są jednak podmioty takie jak biuro księgowe warszawa w zakresie usług którego leży również właśnie zakładanie w imieniu klienta przedsiębiorstw w formie spółek handlowych.

 

Specyfika spółki komandytowej polega na tym, że jest ona prowadzona przez kilku wspólników z tym, że jeden z nich posiada pełną Odpowiedzialność za jej działanie a więc również zobowiązania oraz inny posiada Odpowiedzialność ograniczoną. Dlatego też właśnie ten typ zakładania przedsiębiorstw jest rekomendowany przez każde biuro księgowe warszawa, gdyż daje ona znacznie więcej możliwości niż chociażby w przypadku spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, gdzie wspólnicy będą odpowiadać za zobowiązania solidarnie całym swoim majątkiem. W tym przypadku tak będzie działo się tylko w przypadku jednego ze wspólników.

 

Tak czy inaczej zakładanie spółki komandytowej przez biuro księgowe warszawa musi odbyć się poprzez wpisanie jej do odpowiedniego rejestru będącego częścią KRS analogicznie jak ma to miejsce w przypadku tej z ograniczoną odpowiedzialnością czy akcyjną..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest spółka komandytowa
Nick: