Dodany: 2013-01-02 11:47:05

 

ObligacjeObligacje to nic innego jak papiery wartościowe, które są emitowane w całych seriach. obligacje wystawia podmiot taki jak przedsiębiorstwo, instytucja państwowa, albo osoba prywatna.

 

Podmiot nazywany emitentem ogłasza sprzedaż obligacji. Obligacje są papierami, posiadającymi odpowiednią wartość i są dopuszczane do masowego obrotu, co podkreśla biuro rachunkowe kraków. W biurze, jakim jest biuro rachunkowe kraków możemy dowiedzieć się także, że istnieją różne obligacje.

 

Znamy podział obligacji ze względu na rodzaj podmiotu czyli emitenta, ze względu na wartość nominalną a także oprocentowanie papierów wartościowych. Nie można zapominać o podziale ze względu na rodzaj ryzyka inwestycyjnego, przed którym ostrzega biuro rachunkowe kraków swoich klientów indywidualnych i przedsiębiorstwa. Istnieją także obligacje skarbowe, zamienne, hipoteczne, wieczyste i wiele innych. W sprawie obligacji powinniśmy posiadać większą wiedzę i umiejętności ekonomiczne niż w przypadku konta oszczędnościowego czy akcji..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Obligacje
Nick: