Dodany: 2013-01-02 12:09:34
 

Rynek pieniężnyRynek pieniężny to jedna z gałęzi szeroko pojętego rynku finansowego, jakim zajmuje się też biuro prowadzące usługi księgowe warszawa. Rynek pieniężny to operacje, transakcje prowadzone na rynku w celu uzyskania płynności finansowej wszystkich segmentów życia gospodarczego na świecie.

 

Rynek pieniężny, według biura świadczącego usługi księgowe warszawa, można podzielić na dwie główne kategorie, mianowicie rynek międzybankowy depozytów i lokat a także rynek zbywalnych papierów wartościowych. Każdy z tych rynków spełnia określone wymogi i funkcje. Warto podkreślić, że każdy z wymienionych rynków składa się z odpowiednich instrumentów finansowych takich jak bony skarbowe, certyfikaty dyskontowe, papiery komercyjne i wiele innych.

 

Całością rynku pieniężnego zajmują się także usługi księgowe warszawa. Rynek pieniężny pomaga dostarczyć na bieżąco odpowiedni kapitał na funkcjonowanie i rozwój przedsiębiorstw, banków i innych instytucji oraz podmiotów fizycznych. Ponadto rynek pieniężny ochrania banki przed niewypłacalnością..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Rynek pieniężny
Nick: