Dodany: 2013-01-07 08:17:49

 

Czym są fundusze emerytalne Emerytura to coś bez czego nie poradzimy sobie ze starością. To świadczenie wypłacane nam przez państwo z tego co uzbieraliśmy przez całe nasze życie w pracy. Przepracowane lata i wysokość dochodów to jedyne determinanty wysokości naszej emerytury, przekonuje pracownik biuro rachunkowe szczecin.

 

Fundusze emerytalne reprezentują drugi filar, jest to ubezpieczenie obowiązkowe tak samo jak ubezpieczenie w zakładzie ubezpieczeń społecznych. Musimy z niego skorzystać, składka na fundusz emerytalny, który sami sobie wybieramy jest pobierana z naszej pensji co miesiąc w wysokości zaledwie 4-5% naszego dochodu.

 

W biuro rachunkowe szczecin wiadomo jak policzyć naszą przyszłą emeryturę na podstawie przybliżonych danych, problem w tym, że najtrudniej jest wycenić to ile fundusze emerytalne mogą zarobić, średnio jest to ok. 10%. Funduszy emerytalnych mamy około 14, wybór więc nie jest ogromny, ścisła czołówka praktycznie się nie zmienia od lat. Pozostaje niezmiennie ta sama przekonuje szef biuro rachunkowe szczecin..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są fundusze emerytalne
Nick: