Dodany: 2013-01-07 08:32:11

 

Czym jest dochód Dochód to pojęcie znane chyba każdemu, mimo to nie jest to pojęcie jednoznaczne, osoby nie znające ekonomii mają często mylne wyobrażenie na temat tego czym jest dochód. Wiele osób myli go z zyskiem, ale nie pracownicy biuro rachunkowe szczecin.

 

Dla pracowników biuro rachunkowe szczecin dochód jest pojęciem czysto księgowym, oznacza zatem nic innego jak przychody ze sprzedaży pomniejszone o koszty produkcyjne. Taką definicję przyjmuje się w rachunkowości, tak to zostało zapisane w ustawie o rachunkowości. Dochód jest wielkością ekonomiczną i księgową, w innych dziedzinach ekonomii mamy do czynienia z zupełnie inną definicja dochodu przekonuje szef biuro rachunkowe szczecin.

 

Dochód to pojęcie zawsze słusznie kojarzone z przychodem z tym co zarabiamy bez odliczenia wszystkich kosztów. Tak najczęściej rozumie się dochód, mało kto wie, że między dochodem a zyskiem jest spora różnica nie są to pojęcia tożsame i jednoznaczne. Zysk jest ostatecznie dużo mniejszy od dochodu, przeważnie z dochodu pozostaje nam zaledwie około 20-30% dochodu i to stanowi zysk netto..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest dochód
Nick: