Dodany: 2013-01-07 08:41:18

 

Dywidenda Za posiadanie akcji możemy otrzymać pewne wynagrodzenie. Może nim być np. dywidenda, to nic innego jak udział w zyskach jakie firma wypracowała przez lata lub w danym roku. Prawo do dywidendy mają akcjonariusze, którzy kupili akcje spółki przynajmniej na trzy dni przed jej wypłatą.

 

Dywidendę często wypłacają klienci biuro rachunkowe szczecin, traktują to jako element swojej polityki prowadzenia firm. Dywidenda jest niezbędna do zatrzymania przy sobie akcjonariuszy choć nie zawsze przekonuje szef biuro rachunkowe szczecin. Polityka dywidendowa winna być bardzo rozsądna i rozłożona w czasie najlepiej jak to tylko możliwe.

 

Jej przestrzeganie to obowiązek wszelkich władz spółki, walne zgromadzenia akcjonariuszy decyduje o tym co stanie się z zarządem spółki, zauważa szef biuro rachunkowe szczecin. Dywidenda wynosi zazwyczaj procent od zysku netto wypracowanego przez spółkę w danym okresie obrachunkowym. Przeważnie nie wynosi ona więcej niż kilka procent maksymalnie do kilkunastu procent, niektórzy inwestorzy kupują akcje pod dywidendę..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Dywidenda
Nick: