Dodany: 2013-01-07 08:42:56

 

Obligacje rządoweRząd ma problemy z długiem publicznym, który musi jakoś pokryć czyli sfinansować. Ma co do tego celu kilka podstawowych narzędzi, mianowicie są to instrumenty rynku długu do jakich zaliczyć można takie instrumenty jak: bony skarbowe, obligacje skarbu państw, kredyty zagraniczne itp.

 

Bardzo często rząd wybiera emisję obligacji skarbu państwa, jest to jeden z tańszych sposobów pokrywania swoich zobowiązań. Klienci biuro rachunkowe szczecin zajmujący się inwestowaniem często kupują obligacje naszego kraju. W biuro rachunkowe szczecin nie ma specjalistów od rynku długu, ale klienci biura to czasem wytrawni eksperci w tej dziedzinie, zauważa szef biuro rachunkowe szczecin.

 

Obligacje rządowe dają zarobić, ale niewiele to bezpieczny instrument z którego zyski ścigają się z inflacją, i czasem w warunkach wysokiej inflacji może dojść do tego, że będziemy realnie tracili na obligacjach. To sytuacja w której zyski z obligacji są mniejsze od inflacji. Wysoka inflacja jest zagrożeniem dla wszystkich rodzajów inwestycji..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Obligacje rządowe
Nick: